Prohlížeč - Typy hrdinů [window][náhled][close]
[window][viewer][close]
[obrázek] [obrázek]

 
[kalendář]


Je Den vody,
16. Hesinda (podzim) roku
53 Hala,

hodina a minuta .
--- Navigace ---


--- Menu ---

 
[Typy hrdinů]

Typy hrdinů

V Realms of Arkania si můžete vybrat z 12 různých postav, z nichž každá má své individuální vlastnosti a potřeby. Je lepší poskládat svou družinu z různých typů hrdinů. Postav můžete mít šest.

TVORBA POSTAV

V Blade of Destiny vytváříte své hrdiny před samotnou hrou, v ostatních dílech pouze v chrámech. Skupina, kterou najdete předdefinovanou už od začátku, je docela použitelná, ale je přece jen jaksi lepší vytvořit si vlastní postavy. Budete se o ně líp starat a přirostou vám k srdci.


V chrámu klikněte na ikonku zobrazenou vedle nadpisu a pak na obrázek dítěte. Tím se dostanete do tvorby postav. Můžete si vybrat ze dvou různých způsobů. Tím prvním je zvolit všechny hodnoty ručně (počítačové operace, které při tom probíhají, vlastně nahrazují hod kostkou). Z menu vyberte možnost Nové atributy a postupně přiřaďte každé vlastnosti nějakou hodnotu. U kladných vlastností je to 14-8, u záporných 7-2. Můžete je pak i změnit. Pokud chcete snížit záporné vlastnosti, musíte ale snížit i ty kladné a naopak. Potom si kliknutím na Vyber povolání zvolte z těch typů hrdiny, které odpovídají naházeným vlastnostem. Když neodpovídají žádnému povolání, zkuste určit vlastnosti znovu.


Druhým způsobem je možnost Volná volba typu (Vyber si svůj typ). Tam se vlastnosti určují automaticky - prostě kliknete na zvolený typ a herní systém vám "vyhodí" náhodnou postavu s odpovídajícími vlastnostmi. Ale doporučuje se používat spíše první způsob, protože často vede k lepším hodnotám.


[tvorba postavy]

Takhle nějak to vypadá. Máme vlastnosti, máme povolání, ale to zdaleka není všechno. Jako příklad jsme použili druida Wairona.


Pokud chcete hrdinku, tedy ženu, můžete změnit pohlaví postavy ikonkou v pravém horním rohu obrazovky. Dvojitým kliknutím na obličej, popř. šipkami vyberte vzhled - v Blade máte na výběr pokaždé asi jen ze 3 nebo 4 vzhledů, Star Trail je už mnohem lepší a ksichtíky místy o dost pohlednější.


Jméno si napište, jaké chcete, ale bez háčků, čárek apod. Jen pokud tvoříte postavy ve Stínech nad Rivou, nabídne vám hra šest předdefinovaných mužských a stejný počet ženských jmen. Napsat nějaké vlastní bohužel nejde. Ale jinak vám nic nebrání pojmenovat si hrdinu podle libosti.


Následuje výška ve stopách a palcích a váha v uncích (viz Míry, váhy a jednotky). Tu nijak neovlivníte, stejně tak božstvo. To se určuje dnem narození, tedy vytvoření. Každý patron podle svého specifického zaměření má vliv i na různé dovednosti a kouzla. Můžete do začátku dostat i nějaké ty peníze, ale většinou to nebývá mnoho. S počátečním vybavením také dlouho nevystačíte. Každá postava má od začátku boty, kalhoty, když je to dívka, tak i košili, dále dva balíčky jídla, měch na vodu, deku a potom už se to liší podle typu.


A máme tu základní vlastnosti. Je těžké si naházet postavu podle svých představ, už kvůli občasným nepřesnostem v překladu. Dobrých i špatných vlastností je sedm.

Kladné vlastnosti:

Odvaha (CR) znamená schopnost rozhodování a silnou vůli. Má vliv na odolnost vůči magii.
Moudrost (WD) je základem téměř veškerého kouzlení. Je to také např. dobrá paměť, schopnost uvažovat abstraktně nebo logicky vyvodit nejlepší řešení.
Charisma (CH) pomáhá např. při přesvědčování, smlouvání a podobných záležitostech - rady a návrhy této postavy jsou přijímány snadněji.
Obratnost (DX) je užitečná při šplhání či akrobatických kouscích. Je to elegantní pohyb, vyhýbání náhlým pastím či úderům.
Zručnost (AG) zahrnuje umění manipulovat s malými předměty, zneškodňování pastí, střelbu z luku nebo správné postavení prstů při některých magických formulích.
Intuice (IN) na rozdíl od moudrosti a získaných znalostí je to spíše vrozená schopnost vycítit nebezpečí nebo úkryt loveného zvířete. Tyto "předtuchy" mohou být užitečné při vyhýbání pastem či předvídání náhlého útoku.
Síla (ST) znamená fyzické schopnosti, jak dobře bojuje hrdina s těžkými zbraněmi a kolik unese nákladu.

Záporné vlastnosti:

Pověrčivost (SN) značí, že hrdinu je snadné očarovat. Je to vlastně dávání různých věcí do nepravdivých souvislostí a vytváření falešných představ, třeba o černých kočkách, rusých vlasech a podobně.
Strach z výšek (AC) je překážkou při překonávání visutých mostů a úzkých říms.
Klaustrofobie (CL) způsobuje, že se hrdina necítí dobře v uzavřených prostorách. Může vám velmi ztížit procházení jeskyněmi.
Chamtivost (AV) je touha po penězích, zlatě a drahých kamenech. Zvláště trpaslíci mohou touto vlastností přivést skupinu do nesnází.
Nekrofobie (NE) znamená strach z pohřebišť a mrtvých, nebo i nemrtvých. Postava může dokonce odmítnout bojovat s kostlivci, zombiemi nebo ghůly a hledat nejbližší možnost k útěku.
Zvědavost (CU) může být v rozumné míře i užitečná, ale zejména mágové a jejich posedlost po svitcích a magických artefaktech přerůstá v neustálý zdroj potíží.
Prchlivost (VI) způsobuje například vyhýbání boji a neschopnost čelit nebezpečí.

Podle typu získává hrdina určitý počet životních bodů, vládne-li magickými schopnostmi, tak i bodů astrálních. Na povolání závisí i výdrž.


Šipkami dole si můžete prohlédnout hodnoty talentů a kouzel.

IMPORT ZE STARŠÍCH DÍLŮ

Jednoduše svou závěrečnou uloženou pozici překopírujte do příslušného adresáře, ve kterém máte nainstalovanou hru.


Příklad: "C:/GAMES/STAR/GAMES/final.gam" ---> "C:/GAMES/RIVA/GAMES/final.gam"

Po načtení pozice v nové hře zjistíte, že postavy jsou zase na 1. úrovni. Ale nesmutněte, protože všechny ty vypiplané vlastnosti, dovednosti a kouzla zůstávají tak, jak jsou. Taktéž vám zůstanou všechny věci, ale nikoliv peníze - je proto lepší, pokud máte tu možnost, před koncem hry nakoupit za všechny peníze cokoliv, co byste mohli potřebovat, a také zlaté šperky, vzácné byliny a jiné drahé věci, protože to všechno vám zůstane. V nové hře snadno vše prodáte a nemusíte začínat s takovou almužnou.

TYPY HRDINŮ

[kejklíř] KEJKLÍŘ

Jedná se o lidi přivyklé kočovnému způsobu života. Jako hrdinské postavy mohou připomínat zromantizované kočovné cikány z románů 19. století. Jsou považováni za mistry přežití ve všech oblastech. Tancem a akrobatickým uměním vám mohou v tavernách vydělat nějaké peníze, ovládají i falešnou hru a kapesní krádeže.


V boji se uplatní vrhacími noži nebo bodnými zbraněmi, ale ani s prázdnýma rukama zdaleka nejsou bezbranní. Jsou tedy trochu podobní zlodějům, ale v podvodech, otevírání zámků a krádežích se jim většinou nevyrovnají. Co ale není, může být.


Základní vybavení: 2 vrhací nože, dýka
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: odvaha 11, zručnost 12, obratnost 13, pověrčivost 7

[lovec] LOVEC

Tito nenápadní, v ústraní žijící samotáři jsou nejlepšími znalci divočiny a přežití. Jsou neomylnými stopaři, umějí se velmi dobře skrýt a nepozorovaně plížit. Mívají silný tzv. šestý smysl.


Ovšem při procházení jeskyní, kromě upozornění na možná nebezpečí, je lovec celkem k ničemu. Zato na cestách vás může zachránit od smrti hladem a žízní, když ho pošlete na lov. Má větší šance, pokud bojujete s divokými zvířaty, jinak v boji funguje spíš jako střelec ze zálohy a k boji zblízka se uchyluje většinou jen z nouze, když dojdou šípy. Ovládají všechny druhy zbraní na dálku a také kopí.


Ke společnosti nemívají moc silný vztah, často se jedná o uzavřené lidi. Znají cenu života a svobody, velmi si jí váží. Města a uzavřené prostory nejsou jejich přirozeným prostředím. Kvůli svému vztahu k přírodě na peníze moc nedají.


Základní vybavení: dýka, dlouhý luk, 20 šípů
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: obratnost 12, intuice 12, klaustrofobie 7

[válečník] VÁLEČNÍK

Jsou mistry v ovládání zbraní, taktice a fyzické kontrole. Mají právo nosit všechny dostupné zbraně a zbroje. Jen oni boují například s obouručními zbraněmi - pro kohokoliv jiného jsou příliš těžké a neohrabané.


Umějí přežívat v divočině a dobře ošetřovat zranění. Bývají i vzdělaní, například v historii, a proto si je nelze představit jako prosté "mlátičky", které zajišťují jen bezpečnou cestu dál. Jejich bojové schopnosti jsou podloženy uvažováním a logikou, schopností rychle a správně se rozhodnout.


Na druhé straně je nelze považovat ani za "svaté"; když mají pocit, že je správné porušit pravidla nebo spáchat menší zlo, aby se zabránilo většímu, s klidem jednají podle svého vlastního uvážení. Odvaha, čest, upřímnost a odhodlání jsou pro ně vším. Kodex cti jim zakazuje používat jedy.


Základní vybavení: dýka, meč, kožené brnění
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: odvaha 12, síla 12, obratnost 11, prchlivost menší než 6

[darebák] DAREBÁK

Ať už jako kapsář nebo podvodník, je doma ve městech mezi lidmi, jež může přesvědčovat o svých talentech. Peníze jsou pro něj domovským živlem a pokud se potřebujete nelegálně dostat kamkoliv, nemůžete si vybrat lépe - žádné dveře nebo truhly nevydrží dlouho vzdorovat.


Správný zloděj se vyzná i v jedech a léčení otrav, skrývání, lhaní a přesvědčování všeho druhu. Obvykle dokáže s obchodníky usmlouvat nejlepší cenu. K úspoře peněz může pomoci i drobnými krádežemi nebo falešnou hrou.


Vzdělání však není jejich výsadou a v divočině jsou naprosto ztraceni. Ke svému životu potřebují lidi, města, peníze. Bojují hlavně bodnými a vrhacím zbraněmi, ale i neozbrojení dokáží napáchat nepříteli pěkné škody. Nesázejí na fyzickou sílu, ale obratnost a schopnost odhalit slabé místo protivníka.


Základní vybavení: dýka, rapír, paklíče
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: odvaha 13, zručnost 12, obratnost 11, chamtivost 7

[thorwalec] THORWALEC

Radost ze života a záliba v bojích - v tomto se podobají dávným Vikingům. I jejich lodě mívají na přídi dračí hlavu. Jsou uznávanými i obávanými námořníky. Nazývají se podle významného přístavu Thorwal a nejsou to jen obyvatelé tohoto města, ale severští mořeplavci všeobecně.


Dobře bojují sečnými zbraněmi a sekerami, ale poradí si v podstatě se vším kromě luků a kuší - proti nepříteli používají hrubou sílu. Umějí dobře plavat a šplhat, bývají fyzicky zdatní. V pití se jim nevyrovná nikdo. Jejich prudká povaha je může přivést i do nesnází.


Co do užitečnosti ve skupině jsou podobní válečníkům, až na naprostou absenci vzdělání, ale zato mají větší smysl pro humor a vůbec pro kdejakou špatnost. Ona čest je sice krásným pojmem, jenže vždycky to takhle nefunguje, že?


Základní vybavení: šavle, láhev kořalky, skraja
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: odvaha 11, obratnost 11, síla 12, pověrčivost 6, klaustrofobie 4

[trpaslík] TRPASLÍK

Patří k nejlepším mistrům kovářského umění. Pokud si necháte zbraň opravit u trpaslíka, máte téměř vždy jistotu, že odvede skvělou práci. Oheň je pro ně posvátný. Dobře se cítí i v podzemí a při procházení opuštěnými doly a jeskyněmi jsou neocenitelnými společníky. Spousta trpaslíků pracuje v hloubkové těžbě a vyzná se v nerůznějších mechanismech.


Ačkoli vypadají poměrně neotesaně, dovedou mistrně vypracovat i ty největší detaily. Jsou skutečnými znalci cenných předmětů a odhadování jejich hodnoty. Většinou umějí dobře číst i psát a což je překvapující, skvěle šplhají. V boji si poradí s každou zbraní.


Základní vybavení: páčidlo, kladivo, palcát
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20
Minimální požadavky při generování: zručnost 12, síla 12, chamtivost 7

[čaroděj] ČARODĚJ

Na rozdíl od mágů vychází čarodějné umění čarodějnic spíše z intuice a cítění přirozenosti živých bytostí a přírody. Tak jako mág se nepouští své hole, mají čarodějové svá košťata, která jim nelze odejmout proti jejich vůli.


Bohužel mohou bojovat jen s vybranými zbraněmi - ovládají boj beze zbraně, dále bodné a vrhací zbraně, ale pokud mohou, boji se vyhýbají. Proti nepřátelům používají většinou své koště, jež samo o sobě není příliš účinnou zbraní, ale s pomocí kouzel se může stát mnohem nebepečnějším.


Dovedou skvěle klamat a lhát, hrát falešné karty a odhadnout lidskou povahu. Bývají krásní, umějí dobře léčit, vyznají se ve sběru bylin a přežití v přírodě, mohou se naučit i alchymii. Ale vědění, kterému dávají přednost mágové, není právě jejich doménou. Jsou bližší přírodě a přirozené magii, rozumějí zvířatům.


Základní vybavení: 2 vraní oka, čarodějnické koště
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20, kouzla 25
Minimální požadavky při generování: charisma 13, intuice 12, strach z výšek menší než 5

[druid] DRUID

Nade vše ctí zákony života a přírody a nikdy by jí svévolně zbytečně neublížili. Jejich víra jim zakazuje používat kovové zbraně a brnění. Druidové nejsou stvořeni pro boj, když už je to nezbytné, bojují spíše kouzly, anebo přivolají bytosti z jiných astrálních sfér, aby se o nepřítele postarali za ně.


Mezi jejich nejužitečnější dovednosti patří léčení ran, nemocí a jedů, ale i alchymie, sebeovládání, léčivá kouzla a dovednost ovládat jiné tvory. Pomocí magie dokáží zahnat na útěk téměř jakéhokoliv nepřítele. Pokud se nesetká s opravdu silnou myslí, vnutí svou vůli téměř každému. Žádná spolehlivá obrana neexistuje.


Druidové jsou i dobrými lovci a bylinkáři.


Základní vybavení: jitrocel, joruga, obsidianová dýka
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20, kouzla 25
Minimální požadavky při generování: odvaha 13, moudrost 12, nekrofobie menší než 5

[mág] MÁG

Adepti magických umění se sami považují za vědce, jejichž největší radostí je objevování nových kouzel nebo odhalování tajů alchymie. Magické schopnosti jim umožňují i přežít v nepřátelském prostředí. Jsou až nemístně zvědaví a když objeví knihovnu plnou svitků a objemných svazků o magii, nic dalšího k pocitu absolutního štěstí nepotřebují.


Spíše než tělo trénují svou mysl, z čehož vyplývá, že málokdy bojují zbraněmi. Používají jen svou hůl, dýku nebo bič. Dokud však má dostatek magie, může své soupeře nechat zmizet v plamenech, obehnat je hradbou démonů, přesvědčit je, aby bojovali na jeho straně.


Svou nezničitelnou holí může i posvítit v temných podzemních prostorách (viz Kouzla). Alespoň jednoho mága by měla mít každá družina. Záleží na tom, na jakou skupinu magie se specializuje.


Základní vybavení: dýka, psací potřeby, kouzelná hůl, roucho
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 15, kouzla 40
Minimální požadavky při generování: moudrost 13, charisma 12, pověrčivost menší než 5

[zelený elf] ZELENÝ ELF

Tento elfí lid má k Arkánii nejbližší vztah. Jejich kouzla patří i mezi základní vzdělání mágů. Jako všichi elfové jsou dobrými lovci, hrají na hudební nástroje a krásně tančí. Zajímají je legendy, historie a duchovní hodnoty - pro lidskou hrabivost nemají pochopení.


Umějí dobře léčit a milují přírodu, znají zvířata i byliny. Bojují bodnými a střelnými zbraněmi, ale překvapivě dobře vládnou i mečem. Před těžkým brněním dávají přednost obratnosti a hbitosti, kterou ty spousty železa a oceli jen omezují.


Základní vybavení: rapír, harfa, dlouhý luk, 20 šípů
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20, kouzla 20
Minimální požadavky při generování: charisma 12, obratnost 12, intuice 13, chamtivost menší než 5

[ledový lef] LEDOVÝ ELF

Jen málo jich zavítá do jižních končin Arkánie. Většina jejich kouzel je lidem neznámá a většinou i neužitečná, protože slouží k přežití a usnadnění pobytu v kruté zimě. Skvěle zacházejí s vrhacími zbraněmi, ale poradí si i jinak. Lépe než jiní elfové snášejí těžké podmínky a vědí, že je třeba soupeřit s přírodou o každý okamžik své existence.


O vzdělání ani tolik nestojí, zato mají silné instinkty a vyvinutý šestý smysl. Mimo jiné mají větší výdrž v pití, než by se dalo očekávat. I to je způsob, jak vzdorovat mrazu - ovšem i oni vědí, že se to nemá přehánět.


Základní vybavení: flétna, kopí, tulení šavle
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20, kouzla 20
Minimální požadavky při generování: charisma 12, obratnost 12, intuice 13, chamtivost menší než 5, pověrčivost menší než 5

[lesní elf] LESNÍ ELF

Lesní elfové žijí ve skrytu hustých lesů severní Arkánie. Mají mnoho talentů, jež jim umožňují přežití v divočině. Dokáží objevit stopy téměř kdekoliv, ulovit zvíře, které si jen zamanou a svým lukem zasáhnout určený cíl, ať už je malý nebo velmi rychlý. Mají nejbystřejší smysly a i beze zbraně dokáží dosáhnout svého.


Jsou schopni se ukrýt tak dobře, že je najde jen ten, u koho si to budou přát. Plížení a skrývání potřebují, aby v lesích mohli přežít. Jsou nejlepšími lovci. Snaží se být co nejvíce nenápadní, vždyť lidi ani jejich peníze k životu nepotřebují. Všechno nezbytné se dá získat z přírody.


Základní vybavení: dlouhý luk, 20 šípů, dýka, flétna
Počet pokusů při zvyšování levelů: talenty 20, kouzla 20
Minimální požadavky při generování: charisma 13, obratnost 13, intuice 13, chamtivost menší než 5, pověrčivost menší než 5, prchlivost menší než 5

KOMENTÁŘE


Přidat komentář

04.06.2018, 09:30:56 - [mailto] affordable dissertation uk napsal(a):

[comment]Excellent article! We are linking to this particularly great article on our website. Keep up the great writing. https://www.affordable-dissertation.co.uk/dissertation-writing-services-uk/
18.02.2017, 08:12:53 - [mailto] Christmas Gift Ideas (web) napsal(a):

[comment]Christmas can be a adventurous and blithe time of year to absorb with the family.
18.02.2017, 08:11:12 - [mailto] Valentines Day 2018 (web) napsal(a):

[comment]Every time we apprehend the chat valentine, the aboriginal affair that comes into our minds is love. Valentine absolutely is somewhat affiliated to love.
18.02.2017, 08:09:44 - [mailto] Thanksgiving Day 2017 (web) napsal(a):

[comment]http://www.thethanksgivingideas.com Vegetarians now accept abounding options that were not accessible a few years ago.
09.02.2017, 13:07:23 - [mailto] Payday Loans No Credit Check (web) napsal(a):

[comment]The advice of these payday loans no credit check one can break the budgetary troubles with no adjournment or complexity.
09.02.2017, 13:05:43 - [mailto] No Credit Check Loans (web) napsal(a):

[comment]If your claim abeyant is found, you can get added funds that mentioned above. No credit check loans are provided for a period of 14 to 31 days.
07.02.2017, 04:50:53 - [mailto] Web Design Services (web) napsal(a):

[comment]Iwebtech solution is a web design company committed to website designing, web development in cheap and affordable price. http://www.webdesignmesh.com
07.02.2017, 04:48:54 - [mailto] Instant Text Loans (web) napsal(a):

[comment]Now text loans easily available in UK fiscal market. http://www.texttloans.co.uk http://www.instanttextloans.org.uk
27.01.2017, 05:24:48 - [mailto] Txt Loans (web) napsal(a):

[comment]http://www.textloans2u.co.uk The audiences do not admission to do anything. But they admission to chase the assertive instructions of the lender of text loans.
27.01.2017, 05:23:44 - [mailto] Text Loans (web) napsal(a):

[comment]http://www.txt-loans.co.uk Text loans are abundant advantage for the salaried people, who allegation to borrow the absolute small armamentarium unless they get their accepting to the annual salary.
27.01.2017, 05:19:49 - [mailto] Text Loans (web) napsal(a):

[comment]http://wwwtextloans.co.uk These text loans are decidedly for the salaried people, who do not allegation to agreement.
02.03.2016, 07:23:39 - [mailto] s john (web) napsal(a):

[comment]Jen málo jich zavítá do jižních končin Arkánie. Většina jejich kouzel je lidem neznámá a většinou i neužitečná, protože slouží k přežití a usnadnění pobytu v kruté zimě. Skvěle zacházejí s vrhacími zbraněmi, ale poradí si i jinak.

[Na začátek stránky] [Zpět na index]
 
Design by Xeon.cz © 2005 - 2023