Prohlížeč - Nemoci [window][náhled][close]
[window][viewer][close]
[obrázek] [obrázek]

 
[kalendář]


Je Den vody,
16. Hesinda (podzim) roku
53 Hala,

hodina a minuta .
--- Navigace ---


--- Menu ---

 
[Nemoci]

Nemoci

Nejlepší způsob, jak se vyhnout nemocem, je prevence! Což znamená minimálně nespat venku na zemi, ale mít alespoň deky nebo v nejlepším případě spacáky. Kdo v životě nespal venku, nepochopí. Dál nešetřete na pořádných botách a oblečení.


Když už se nějaká nemoc objeví, je třeba jednat rychle. Když už nemáme elixír proti nemocem, pomůže postava s dobrou vlastností Léčení nemocí (hodnota x 5 = procento úspěchu). K tomu jsou potřeba nějaké bylinky. Jiná možnost je léčení kouzly. Když selžou všechny možnosti, zbývají profesionální léčitelé, kteří vám hrdinu za těžký peníz zotaví. Pokud nejsou některé nemoci léčeny včas, postava nenávratně umírá.

LEHKÉ NEMOCI

Tupolebost (Lebka)

Delší pobyt v chladné vodě nebo na dešti může vést k této chorobě. Největší nebezpečí spočívá v tom, že se později může rozvinout v modrý kašel.

Příznaky: nechutenství a pocit slabosti. Postava má pocit, jako by měla hlavu zabalenou ve vatě, stěžuje si na bolest a únavu. Vedle těchto symptomů nastupuje i zhoršení obratnosti a snížení tělesné síly.
Léčení: je možné buď u školeného ranhojiče, nebo použitím talentu léčení některého ze spolubojovníků, má-li u sebe něterou z potřebných bylin: belmart, vraní oko, tarnelu, donf, finagu, menchal, olginové kořeny nebo jorugu.

Horečka z bojiště

Pokud hrdina opouští bitevní pole oslaben, bývá často napaden touto horečkou. Obzvlášť těžce jí trpí elfové. U nich končívá toto onemocnění většinou smrtí.

Příznaky: stížnosti na bolest břicha a horečku, žlutavé oteklé rty a velká ztráta tělesné síly.
Léčení: jediná známá léčba (kromě konzultace s ranhojičem) je kombinace jorugy a gulmondu při současném užití talentu léčení.

Omrzliny

Je možné je léčit jen dlouhodobě a jde to dost těžko. Patřičné oblečení na cestách je tím nejlepším ochranným prostředkem.

Příznaky: U pacienta je možno rozeznat chvění po celém těle. Na těle se objevuje bezpočet omrzlin, které musí být pečlivě ošetřeny.
Léčení: velmi účinné bývá léčení jitrocelem.

VÁŽNÉ NEMOCI

Horečka ze zranění (Tetanus)

Infekce může vzniknout např. od rezavého meče nebo kousnutí nějaké příšery. Horečka ze zranění by měla být léčena okamžitě, protože při delším zanedbání může vést až k smrti.

Příznaky: hrdina se cítí slabý, jeho síla se snižuje.
Léčení: léčit může pouze ranhojič-odborník.

Modrý kašel

Vzniká jedině jako komplikace tupolebosti. Hrdina stižený touto nemocí by měl co nejdříve vyhledat léčitele, který jej jako jediný může zbavit bolesti.

Příznaky: nejprve se objevuje bolest v hrudním koši, doprovázená středně těžkou horečkou, která však velmi rychle přechází v horečku těžkou.
Léčení: musí se léčit co nejdříve a dostatečně odborně, aby si z ní hrdina neodnesl žádné trvalé následky.

Paralýza

Projevuje se ochromením až do úplného znehybnění. Touto nemocí se lze nakazit od nemrtvých, z pohledu osob disponujících nadpřirozenými silami nebo pobytem v nehostinném prostředí.

Příznaky: pacient trpí omezením pohybu. Dostavují se ochromení a strnulost. Obratnost a tělesná síla klesá.
Léčení: uzdravení se může dostavit bez odborné péče i samovolně, ovšem po různé délce trvání nemoci. Okamžitého vyléčení může být dosaženo požitím donfu, nebo užitím talentu léčení.

Vzteklina

Přenáší se kousnutím od divokých zvířat. Nemocný hrdina často nakazí i své spolubojovníky. V koncovém stádiu se z nich stávají opravdoví berserkové. Když se tato nemoc - většinou po třetím dni - plně rozvine, dostavují se časté záchvaty zuřivosti.

Příznaky: Mezi jasné příznaky této choroby patří pěna u úst a šílený pohled. Uklidnění nemocných bývá často dost obtížné.
Léčení: k léčení lze použít jorugu v kombinaci s talentem léčení hrdiny zběhlého v ranhojičství.

KOMENTÁŘE


Přidat komentář

08.10.2017, 05:21:20 - [mailto] replica watches uk (web) napsal(a):

[comment]good

[Na začátek stránky] [Zpět na index]
 
Design by Xeon.cz © 2005 - 2023