Prohlížeč - Bestiář [window][náhled][close]
[window][viewer][close]
[obrázek] [obrázek]

 
[kalendář]


Je Den vody,
16. Hesinda (podzim) roku
53 Hala,

hodina a minuta .
--- Navigace ---


--- Menu ---

 
[Bestiář]

Bestiář

Můžete se setkat s celou řadou nepřátel, tak se nedivte, když tu zrovna nějaká vaše oblíbená potvora nebude. Tou řadou je myšlena nepřeberná spousta lidí a nelidí, tvorů a netvorů, bytostí, démonů a zvířat. Všechny není nutné zabíjet, nekteré je možné ochromit nebo chytit do sítě. Tvorové slabomyslní mohou být kouzlem přinuceni k útěku nebo naopak ke spolupráci. Ale pozor, vyjít to nemusí.


Pokud jste potkali nějakou potvůrku a zde v seznamu se ji nemůžete dohledat, pak je dost možné, že jsme ji ještě nepotkali, nebo na ni dokonce zapomněli. Proto vám budeme vděční, pokud nás na takovýto nedostatek upozorníte a případně ho pomůžete napravit.

LIDÉ

[žebrák] Žebrák

Žijí ve městech, na tržištích a v opuštěných budovách, kde přespávají. Většinou přišli o domov a veškerý majetek a často mívají těžká zranění nebo nakažlivé nemoci. Obvykle si netroufnou na nikoho zaútočit, pokud jste jim zrovna nezabrali nejlepší místo ke spánku. Jejich nejlepší zbraní je kus klacku anebo raději útěk. Nebezpeční jsou jen v opravdu velkém počtu.

[arkánijec] Arkánijec

Domorodí občané Království Arkánijských, kteří nemají důvod míchat se do válek se skřety nebo kýmkoliv jiným. Na vás zaútočí buď jako obránci něčeho, co chcete, anebo když je nějakým jiným záhadným způsobem naštvete. Nebývají moc těžce ozbrojeni a neměli by představovat větší problém.

[biřic] Biřic

Je to něco jako městský policajt a nebezpečí vám od nich hrozí pouze tehdy, když děláte něco protizákonného (čili pořád). Vyzbrojeni jsou mečem a prošívanou zbrojí. Pro trochu šikovnější skupinku by neměli představovat problém, pokud zrovna nejsou ve velké přesile.

[gardista] Gardista

Vojáci sloužící městu nebo císaři. Jsou o něco lépe vybaveni a placeni, i když nijak přehnaně. Dost drsní chlapíci, tak je lepší nedávat jim důvody ke sporu.

[velitel stráže] Velitel stráže

Velitel menšího oddílu městské gardy, obvykle skupinku vede a udílí rozkazy. Bývá lépe ozbrojen a je o něco lepším bojovníkem než ostatní, ale o tolik zase ne.

[bojovník] Bojovník

Šikovnější a dobře vybavený muž, který se nechává najímat za peníze, hodně často jako tělesná stráž nebo ochránce karavan.

[obchodník] Obchodník

Ti bohatší z nich si většinou dopomáhají k vyšším ziskům nějakou tou nekalou vedlejší činností. A pokud se jim připletete do cesty, neváhají sáhnout po zbraních spolu s dalšími pomocníky. Hodně jim pomáhají piráti, zloději a někdy i mágové.

[šlechtic] Šlechtic

I ti mají občas nekalé plány, například odstranění nežádoucích osob nebo zisk na cizí účet. Platí si hodně osobních stráží a společníků a sami jsou vybaveni drahými kvalitními zbraněmi.

[rytíř] Rytíř

Za normálních okolností strážce cti a spravedlnosti, ale kde jsou ty časy... Pod brněním se může skrývat kdokoliv a má tu výhodu, že nevidíte, jak se tváří a kdo to vlastně je, nebo jestli v tom vůbec NĚCO je...

[lovec] Lovec

Obvykle mají někde v lese dřevěný srub, s lidmi se moc nestýkají a celé dny tráví v lesích. Když už mají důvod vás přepadnout, asi bude vážný. Bojují jen zřídka a na dálku.

[zloděj] [zloděj] Zloděj

Běžní kapsáři, jakých jsou plná města. Do boje se s vámi pustí jedině pokud vás přepadnou ve spánku, anebo jako věřící různých sekt. Bojují rapíry, šavlemi, dýkou. Jsou zákeřní a většinou jim nejde o vaše životy, nýbrž o měšce a jiné cenné předměty. Jsou schopní vám ve spánku ukrást kalhoty, které máte na sobě. (Moc se nesmějte, nám se to v Tiefhusenu opravdu stalo.) Stavte stráže!!!

[lupič] Lupič

Nebezpečnější varianta, která se soustředí spíše v divočině na nebohé pocestné, jako jste vy. Číhají v úzkých soutěskách, přepadají ze zálohy a mívají šavle, meče i luky. Zvláště poslední jmenovaná zbraň je zákeřnější než střevní potíže. Lupiči mohou žít i ve městech a vykrádat různá skladiště, nebo vraždit nevinné občany pro pár bitů.

[vůdce loupežníků] Vůdce loupežníků

Nejdrsnější, nejšpinavější a nejzákeřnější ze všech loupežníků, čímž si vysloužil tu čest nosit na hlavě pytel. Snaží se udržet mezi loupežníky pocit sounáležitosti a jakéhosi náznaku morálky.

[pirát] Pirát

Setkáte se s nimi v přístavních městech a na otevřeném moři, kde přepadávají lodě a mohou si tudíž vyhlédnout i tu vaši. Jako soupeři pro vás na vyšší úrovni nepředstavují velkou hrozbu. Jsou to zloději i obchodníci, ale hlavně ožralové, se kterými se nemá cenu párat. K boji používají například šavle, sekery, palaše. Dost často se u nich najde i něco k pití, ale je lepší to nezkoušet. Domácí je holt domácí, ale ne každý na to má žaludek. Pirátské poklady, to je přece jen lepší kořist.

[kapitán pirátů] Kapitán pirátů

Menší upgrade obyčejného piráta. Ti si za své vůdce nevybírají jen tak někoho - jejich kapitán je obvykle šikovnější, prohnanější, nebo prostě lepší než jeho "poddaní" a tím pádem i nebezpečnější, ale zase takový rozdíl to není.

[thorwalec] Thorwalec

Jsou dost podobní pirátům a taky věčně v lihu. Dost jich s piráty úzce spolupracuje. Často se objevují jako příslušníci sekt. I oni jsou skvělí mořeplavci a jejich temperament je příčinou záhadně rychlého vyskakování dvoubřitých seker zpod opasků.

[námořník] Námořník

Pracují na lodích obvykle ve skladu nebo na palubě a vykonávají těžkou práci pouze za byt a stravu. Ozbrojeni jsou pouze obušky.

[námořní voják] Námořní voják

Cestují s lodí a chrání ji v případě napadení piráty, jimiž se moře jen hemží. Jsou to žoldáci pracující za stálou mzdu a nejsou většinou vázáni k jednomu kapitánovi.

[druid] Druid

Obyčejný druid si žije ve svém lese, žere kořínky, objímá stromy a nemá potřebu nikoho přepadat - ovšem tito byli posednuti Velkým Zlým Zlem a něco proti vám mají. Jejich obvyklou strategií je oslepující kouzlo (Blesk) a vyvolávání démona Hešhota, kterého najdete trochu níž. V okamžiku smrti se rozprsknou v zelený rosol.

[kněz] Kněz

Je to obvykle věřící nějaké sekty a umí i trochu, byť většinou nešikovně, kouzlit. Ale pozor, to neplatí vždycky. Když na jednom místě narazíte na větší skupinu, určitě tam najdete něco důležitého.

[vyšší kněz] Vyšší kněz

Tihle už kouzlí lépe a kromě oslepování a Fulminicta ovládají i paralýzu, a pokud vám zkamení mág nebo někdo, kdo umí paralýzu zrušit, máte problém. Vyšší kněží dokáží natropit pěknou paseku a zařídit ranhojičům bezesné noci.

[velekněz] Velekněz

Tak, a je opravdu zle. Tady už není nad čím přemýšlet - musí být zlikvidován jako první, bez ohledu na to, co po vás ze stran házejí jeho přisluhovači. Na ty je dost času potom, ale velekněze se musíte zbavit co nejdřív. Každá sekta má většinou jednoho, dva nebo tři.

[čaroděj] Čaroděj(nice)

Specializují se spíše na přírodní magii a léčení, ale mohou i škodit - většina z těch zlých má pokřivenou mysl nebo je úplně šílená a zaútočí zcela bez důvodu. Jsou nebezpečnými soupeři a často jim pomáhají zvířata, třeba psi nebo vlci.

[mág] Mág

Mágové studují na akademiích, hrabou se ve svitcích a starých těžkých knihách o alchymii. Vždy dbají o svůj upravený zevnějšek a v kouzlení jsou nelidsky přesní. S akademickou dokonalostí zvládají všechna kouzla, i když občas taky nemají svůj den.

[bojový mág] Bojový mág

Zvládá hlavně útočná kouzla a taková, kterými se dá ublížit někomu jinému. Hodně nepříjemná je Paralýza a velmi silný Fulminictus. Nevýhodou je také to, že se zbraněmi toho tolik nepořídíte, musí se na ně zase magií.

DALŠÍ RASY

[skřet] Skřet

Hnusná, smradlavá, ve větších skupinkách se pohybující obluda. Používají sekery, šavle a vlastní luky. Při častějším výskytu čekejte poblíž jejich pevnost nebo město. Území si značí lebkami naraženými na kůl - jak klasické. Podle pana Tolkiena se vyvinuli, resp. zdegenerovali z elfů. Takoví skuruti možná ano, ale tihle na to moc nevypadají.

[skřetí veterán] Skřetí veterán

Nadupanější verze, jejíž odborný zásah vás může změnit k nepoznání. Jsou prostě lepší než ti obyčejní, asi jako se obyčejní skurut-hai z Pána prstenů liší od Uruk-hai. Bývají i lépe obrnění.

[goblin] Goblin

Sice mají šavle a chodí jich minimálně deset pohromadě, ale nemají šanci. Hodně slabá potvora. I kdybyste jich potkali dvacet, vyváznete maximálně s pár škrábanci a to jste ještě museli mít hodně špatný den. Dokáží napáchat nějakou škodu, jen když je na tom vaše družina hodně špatně.

[necker] [neckerka] Necker

Tito polo-lidé žijí na dně moře. Mají světlou pleť a plavé nebo rusé vlasy. Jsou to mírumilovní tvorové s vlastním jazykem a kulturou. Nesnášejí alkohol a měsíční svit úplňku, jsou potom agresivní a někdy i napadají své druhy.

[zlobr] Zlobr

Většinou mívají v patách skřety. Vyskytují se v opuštěných dolech a jeskyních a v každé ruce mají zhruba čtyřkilové válečné kladivo, což na náladě nikomu nepřidá. Někdo by si je mohl splést s golemy, ale pozor - tohle je sice kámen, ale živý! A místy i relativně inteligentní (i když neznám nic relativnějšího, než je zlobří inteligence).

[válečný obr] Válečný obr

Zlobr přioděný kouskem slušivého kovu a těžkým válečným kladivem, kterým může vašeho udatného hrdinu zarazit až po krk do země. Ovšem nejsou o nic moc chytřejší.

[trpaslík] Trpaslík

Sice menšího vzrůstu, ale mají velkou sílu a své zbraně ovládají mistrovsky. Jsou popudliví a záminku k boji si najdou vždycky. Tak si dejte pozor, aby vám někdo neusekl nohy v kolenou.

[trpaslík veterán] Trpaslík veterán

Ještě lepší, silnější a prohnanější než obyčejný trpaslík, bohužel pro vás. Navíc sekery jsou samy o sobě extrémně nebezpečné, ale v rukou trpaslíka-veterána se stávají nástroji hromadného ničení.

[elf] Elf

Elfové jsou dobří se zbraněmi i magií, je lepší dát si na ně pořádný pozor a nedávat jim záminku k útoku, ale občas vás nějaký napadne tak jako tak. Jsou to ale výjimky, protože elfové dávají přednost diplomacii a mírovému řešení.

[elfí veterán] Elfí veterán

Setkali jsme se s nimi kdesi ve východních končinách mapy Star Trailu. Je jich asi sedm a prostě a jasně, tohle nemáte šanci přežít. Než se stihnete rozkoukat, pálí do vás jedno kouzlo za druhým a zanedlouho se změníte ve slepou, krvácející, naříkající trosku (to je ten lepší případ).

MAGICKÉ BYTOSTI

[lesní gnóm] Lesní gnóm

Na lidi útočí výjimečně, a když už, myslí si, že spasí svět klackem. Doslova. Je to škoda, protože mají fakt hezké zelené vlásky a tak celkově jsou roztomilí. Také se jim říká lesní skřítci.

[vodní elementál] Vodní elementál

Tito mohou být vyvoláni druidem nebo potkáni na palubě potopené lodě, a jelikož jsou tam ve svém živlu, nerozsekáte je, vaše čepel narazí jen na vodu, která se rozstříkne na všechny strany a znovu se slije do podoby elementála.

[ohnivý elementál] Ohnivý elementál

Tihle zase vodu moc nemusí, ale zato jim nevadí šípy, šipky a dřevěné štíty, hádejte proč. Musí se na ně magií, pokud možno nějakou "neohnivou". Vyskytují se v blízkosti čaroděje, který je vyvolal a kladou záhadné otázky.

[gargoyla] Gargoyla

Očarovaná kamenná socha, která se při prvním nevhodném okamžiku probere k životu a zaútočí. Velmi často jsou to nenápadní strážci pokladů a chrámů. Nejsnáze je zabijete kouzly - když je zasáhnete, udělají "zzzzzz". :)

[psohlavec] Psohlavec

Alois Jirásek by měl radost. Ovšem tohle není chodský bojovník, nýbrž chiméra stvořená mágem Toranorem z člověka a psa. S nejlepšími úmysly se rozhodl vytvořit bytost, která by měla dobré vlastnosti obou druhů, ale nějak se mu to vymklo.

[harpyje] Harpyje

Hlavu a trup mají jako ženy, ale místo končetin spáry a křídla. Najdete je hlavně v divočině. Útočí nečekaně a neváhají přepadnout i ve spánku. Jaký je jejich původ, toť otázka. Někteří mágové je vytvářejí jako experiment sloužící ke "zdokonalení lidstva", což obecně vzato málokdy skončí úspěchem.

[golem] Golem

Znáte tu pohádku o rabbim Löweovi a jeho panáčkovi z hlíny? A viděli jste filmy Císařův pekař a Pekařův císař? Pak netřeba dalších komentářů - tihle vypadají úplně stejně. Jen tu jaksi není možnost vytáhnout šém a je třeba tuhle keramickou potvoru rozsekat.

[troll] Troll

Trollové jsou velcí a hloupí. Tady se nejedná o skalní trolly, nýbrž něco jako sněžného muže Yettiho. Je to zarostlé, má to bederní roušku, velký kyj a mozeček velikosti fazole.

[ghůl] Ghůl

Zvláštní živočich, který zřejmě nevznikl přirozenou evolucí. Je to zelený tvor se slizkou kůží, který žije na pohřebištích nebo bitevních polích a živí se mrtvolami. Útočí i na živé lidi, když ho vyruší od jídla. Rozhrabávají hroby a často se vlámou i do márnic nebo velkých hrobek.

[cant] Cant

Menší zvířecí démon, jehož si můžete přivolat na pomoc v boji. Ale pozor - když je po všem, nebo dokonce v průběhu boje, začne většinou útočit na kohokoliv, či se dokonce přidá na stranu nepřátel. Není zlomyslný ani příliš inteligentní, neuvažuje nad svým jednáním. Záleží jen na démonologových schopnostech, jak dobře dokáže svého sluhu ovládnout.

[hešhot] Hešhot

Vyskytuje se prakticky u každého, kdo experimentuje s černou magií. Používá bič a kouzla, i když nijak ohromující, ale přece jen nebezpečná. Zbraně na něj neplatí, je zranitelný pouze kouzlem nebo magickou zbraní. Na to, že to má být démon, vypadá podle mě příliš lidsky a nepomůžou mu ani červená očíčka. Asi za to můžou ty ruce.

[Borbaradův červ] [Borbaradův červ] [Borbaradův červ] [Borbaradův červ] Borbaradův červ

Hnusní, nechutní, slizcí a barevní červi, kteří mají zřejmě zvláštní nadání pro architekturu, jak soudím podle jejich hnízda. V zadní části těla mají zatahovací žihadlo, na němž naštěstí není jed. Po smrti se okamžitě úplně rozpadnou (jsou samorecyklovatelní).

[démon] Démon

Nepříjemně nás překvapil, objevil se uprostřed pentagramu. Je to démon vyvolaný z některé z vyšších sfér a má podobu čtyřrukého minotaura. Vzhledem něco mezi buvolem z Dooma a Diablem.

[vodní drak] Vodní drak

Porazit draka, který je dvacetkrát větší než ty obrněné postavičky u jeho nohou, není lehké. Plivou oheň a taky kouzlí, můžou po vás švihnout ocasem nebo prostě někoho sežrat. Existuje ještě spousta druhů, třeba ohniví, stínoví, ledoví, kamenní, kostění a další, některé ani nejde zařadit pod nějaký druh. Většina z nich má křídla a také létá, čímž porušuje hned několik fyzikálních zákonů. Lze je porazit jen střelbou či vrháním z dálky anebo speciálním kopím - drakobijcem - určeným přímo pro ně.

[Arkandor] Arkandor

Tohle je taky drak, neuvěřitelně ukecaný a nejde to zarazit. A je mimochodem neporazitelný, ale po nějaké době si to rozmyslí a uzná, že vás může nechat jít, když jste tak stateční. Ovšem než se k tomuto rozhodnutí dohrabe, stojí vás to spoustu many a životní energie.

[červí královna] Červí královna

"Finální boss" Stínů nad Rivou. Není neporazitelná, ale je dost těžké vyváznout se všemi členy družiny živými. Může využít vaše vlastní kouzla ve svůj prospěch a nelze se k ní ani přiblížit, takže válečníci a jiní na blízko bojující hrdinové vám nijak nepomůžou. Bojujete s ní zmenšeni natolik, že vám připadá veliká jako dům. Ovšem nejde ji ani rozšlápnout, protože je bezpečně zalezlá ve své broučí stavbě, jejíž stěny jsou zpevněné magií a dokud bude tahle potvora naživu, nelze je nijak zničit. Bohužel, když jste zmenšeni a vpraveni do broučí stavby, vaše vybavení se nezmenšilo s vámi a máte k dispozici jen to, co kde najdete. Takže nezbývá než tu potvoru ukamenovat.

NEMRTVÍ

[kostlivec] Kostlivec

Tito lidé leželi v zemi už hooodně dlouho a někdo jim nedal pokoj. Docela otravní. Mívají ve zvyku bránit vaší družině v průzkumu pohřebišť, bitevních polí či míst, kde nějaká neklidná duše opustila svou tělesnou schránku. Při chůzi dost dobře chrastí. Je to asi nejobvyklejší forma nemrtvých nepřátel, se kterou se můžete setkat.

[kostlivec válečník] Kostlivec-válečník

Dávno mrtví bojovníci. Mají na sobě nějaké to rezavé brnění a s tím párátkem se ohání o trochu líp. Jsou tužší než běžný kostlivec, ale na druhou stranu se u nich dají najít i cenné předměty, a to už za úvahu stojí.

[zombie] Zombie

Rozdíl mezi nimi a kostlivci je v tom, že na zombiích ještě zůstalo něco svaloviny. Míra jejich odpudivosti závisí na tom, jak dlouho jsou už mrtví a jak moc jejich tělo podlehlo rozkladu. Ze všech nemrtvých vypadají asi nejodporněji. I váš mág, pokud se vyzná v démonologii a ovládá kouzlo Skeletarius, si je může vytvořit ze zabitých nepřátel na pomoc v boji.

[mumie] Mumie

Mohou být mrtvé libovolně dlouhou dobu, ale protože jsou omotaní spoustou plátna a obvazů, není pohled na ně až tak nechutný. Jejich stáří se dá poznat snad jen podle těch hadrů, případně toho, jak moc se rozpadají. Ve formě mumií nebyl pohřbíván jen tak někdo. Až nějakou mumii potkáte, můžete si myslet, že jste porazili třeba nějakého slavného hrdinu.

[nemrtvý trpaslík] Nemrtvý trpaslík

Není radno prozkoumávat pohřebiště ve starých dolech. Když už jste tam vešli, nesahejte na hrobečky, na nichž je položená sekera. Jestli na vás vyskočil po zuby ozbrojený trpaslík, pak si na mě nechoďte stěžovat. Trpaslíci jsou dobří bojovníci, jak zaživa, tak i po smrti.

ZVÍŘATA

[stepní pes] Stepní pes

Volně žijící nebo zdivočelí psi, kteří žijí v lesích a travnatých oblastech. Většinou nevydrží víc než dvě rány mečem, pokud držíte v ruce něco důkladnějšího, stačí i jedna. Nejsou o moc nebezpečnější než domácí psi, ale mohou mít vzteklinu.

[vlk] Vlk

Psovitá šelma žijící v divočině, zvláště v lesích, kde loví menší zvířata a roznáší vzteklinu. To je asi jediné nebezpečí, které vám od nich hrozí. Obvykle na člověka útočí pouze když jsou k smrti vyhladovělí. Jejich osamělé vytí ve tmě dokáže nahnat strach téměř každému.

[bílý vlk] Bílý vlk

Na chladném Severu žijí i bílí vlci. Něco jiného je zimní srst u běžného vlka, která v létě vylíná do šedé či hnědé. Bílí vlci se označují jako "lítí", tedy zvlášť vzteklí a zuřiví.

[doga] Doga

Bojový pes, kterého používají skřetí hlídky. Vzteklejší než obyčejní psi, a tudíž útočnější. A smrdí, hnusně smrdí. Očička mu svítí červeně jako upozornění, že se nehodí do domu s dětmi.

[válečný pes] Válečný pes

Další bojové plemeno využívané skřety. Ještě horší, ještě zákeřnější, zabiják zabijáků všech zabijáků, dokonce v primitivním pancíři. Protože skřeti mezi sebou nemají veterináře, dávejte si bacha na vzteklinu!

[šavlozubý tygr] Šavlozubý tygr

Ano, my víme, že vymřeli v pravěku. Ale zkuste mu to vysvětlit, když na vás cení zoubky uprostřed lesní pěšiny. Od dnešních tygrů se odlišují nápadnými dlouhými zuby, které vyčnívají z tlamy směrem dolů podobně jako u mrože.

[pralesní lev] Pralesní lev

Co proboha dělají lvi na severu Arkánie, v téměř skandinávské podnebí? Ale na druhou stranu, zase tolik jako ve skutečnosti nebezpeční nejsou. Na třetí stranu taky mohou mít vzteklinu.

[bažinný ronc] Bažinný ronc

Ano, správně, žijí v bažinách. Rodiny se obvykle sdružují do smeček a mají ošklivý zvyk chodit pohromadě. Taková desetičlenná skupina může být vážným problémem. Velice výdržné obludy. Kdokoliv má nějaký skutečně dobrý důvod jít do bažin, rada nad zlato: řádně se vybavte elixíry, naučte se obvazovat rány a léčit magií. Nic nebezpečnějšího (snad kromě mágů ve věžích) v bažinách nežije.

[Engulfer] Engulfer

Že by v bažinách přežívali dinosauři?? Tenhle je z těch "menších", ale kousnout umí. Není jen masožravý, chutnají mu i vejce. Naštěstí je jen jeden.

[roháč] Roháč

Roháč obecný žije v lese, žije v lese, žije v lese... a zvlášť když máte v úmyslu tam nocovat, se jich sleze moc na jednom místě. Nijak těžcí soupeři to nejsou, ale zato se kvůli nim nevyspíte.

[pavouk] Pavouk

Bohatá nabídka - pavouky máme lesní, jeskynní, plivající (zvlášť otravní), pavoučí démony, kteří se dají zabít srolovanými novinami, pavouci otravní, hnusní, nechutní, jedovatí, CHLUPATÍ, fůůůůůůůůůj!!!

[kudlanka nábožná] Kudlanka nábožná

Ošklivá zelená něco-jako-kobylka, která ihned po páření sežere svého samečka. Vás může sežrat i bez toho, ale raději se mějte na pozoru.

[morf] Morf

Chlupatá zelená housenka, která se vždy nafoukne jako měch a plivne na vás svůj jed. Když už jste nechali otrávit jednu postavu, snažte se, aby morf plival stále jen na ni, ať vás neotráví všechny. Jinak byste z toho mohli být pěkně otrávení a otrávilo by vám to celý den.

KOMENTÁŘE


Přidat komentář

07.07.2017, 09:19:22 - [mailto] College Essay (web) napsal(a):

[comment]Complete all your business before you kick the bucket. Say goodbye to your friends and family. Compose your will. Apologize to those you've wronged. Else, you'll never really leave this world. My desires were diminished to zero when I was 21. Everything from that point forward has been a reward. Gratefulness is a brilliant thing. It makes what is incredible in others have a place with us too. http://www.assignmentland.com/write-my-college-essay
25.10.2012, 15:07:07 - [mailto] algvar napsal(a):

[comment]nej komentare na světe
05.06.2010, 19:22:32 - [mailto] Kendra (web) napsal(a):

[comment]Dík, snažila jsem se [smile]
05.06.2010, 11:57:40 - Milovník amazonek napsal(a):

[comment]Kdyby všechny fanstránky vypadaly takto, to by byl ráj...komentáře opravdu nemají chybu.
07.11.2009, 12:17:14 - Mára napsal(a):

[comment][smile] Dobrý komentáře...[smile]

[Na začátek stránky] [Zpět na index]
 
Design by Xeon.cz © 2005 - 2023